Plánování nevede k ničemu dobrému

Marek Navrátil

Marek Navrátil

Plánování nevede k ničemu dobrému.

Posteskl si nedávno jeden člověk, když se mnou telefonoval a sám se pak své větě zasmál. Plánujeme. Návštěvu zubaře, holiče, kina, dokonce i to, že se dnes večer půjdeme bavit. Do jaké míry můžeme svou budoucnost organizovat a kde už začíná plánování? Máte svůj čas pod kontrolou? Je tomu možná devět let, kdy jsem byl přítomen pohovoru s uchazečkou na pozici stavbyvedoucí. Pohovorující, můj velmi zkušený kolega, praktik a pragmatik, tehdy té mladé ženě řekl větu, kterou si dodnes pamatuji: To, kdy budete mít dítě nemůžete plánovat slečno. Děti se rodí z lásky.

Pročítám si často Vaše životopisy a říkám si: Jak se to vlastně stalo, že úspěch v profesní dráze tady střídá druhý a pak další a další? Čím to je, že to všechno tak „pěkně vychází“? Jaké asi jsou ty neúspěchy, které se skrývají za životopisovými úspěchy? Je nalezení miliónových úspor ve výrobě srovnatelné s odcizením si vlastních dětí? Nadváha daní za úspěch? O kolika vyhřezlých plotýnkách jsem už slyšel!
Přemýšlím o vašich životních karambolech vždy, když jsem žádán, abych vám – úspěšným lidem představil jiné, stejně úspěšné lidi; protože si myslíte, že dosavadní úspěch je předpokladem úspěchu budoucího.
Naše úspěchy řídí náhoda a za naše neúspěchy si můžeme sami.

Neplánujte si úspěch.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tvorba webových stránek a e-shopů Tipmarker.cz v roce 2019 | Majitel webu: Marek Navrátil